

Några exempel:
2-dagars kryssning med start från Göteborg, via Lysekil och stopp för övernattning i Smögen på hotell Smögens havsbad. Middag på kvällen i Kungshamn på restaurang Spättan . Nästa dag far vi vidare genom Sotenkanalen , passerar Hunnebostrand och avslutar i Fjällbacka där vi äter lunch. Sedan tar bussen med oss till Göteborg igen.
Pris: 1995:-/pers inkl bussresa,kryssning i skärgården, del i dubbelrum med frukost. 2 luncher, 1middag samt musikunderhållning.
Weekendkryss Fjällbacka-Marstrand .( Perfekt för företagsresan.)
Vi startar med buss från Göteborg, vid ankomst till m/s Svea väntar kaffe och smörgås. Sedan går färden via Sotenkanelen till Smögen där vi stannar för övernattning på Smögens havsbad, där vi även äter middag. Nästa dag går bla via Bohus-Malmön och Stångehuvud till Lysekil där vi äter lunch. Efter fortsatt färd ut i Gullmarsfjorden och Malö strömmar når vi vårt hotell Sjögården i Ellös.Sista dagens mål är Marstrand där bussen väntar för hemfärd till Göteborg.
Pris: 4295:-/pers inkl helpension.
Som sagt det finns fler kryssningar och möjligheter. Vi kan skräddarsy din företags kick-off eller varför inte ta med familjen och fira din födelsedag på detta sätt.
Hör av er så återkommer vi med offert.
0515-776430 alt info@svanbergsresebyra.se